Tulika 19c, 10613, Tallinn
+372 672 0097

Valgendamine

Valgendamine

Hammaste tumenemise põhjused on igal inimesel individuaalsed ja samamoodi on seda ka hammaste valgendamise tulemused. Hammaste tumenemise põhjusteks võivad olla jookides ja toitudes olevad parkained, suitsetamine ja mõned ravimid. Elu jooksul muutuvad hambad tumedamaks hambaemaili kulumise tõttu, mille tulemusena tuleb allpool olev tumedam hambaluu ehk dentiin enam nähtavale. Ka liigne fluoriidi sisaldus joogivees või varajases eas tarvitatud antibiootikumid võivad olla hammaste värvi tuhmumise põhjuseks.
Professionaalne hammaste valgendamise protseduur kestab ligikaudu ühe tunni, mille käigus kontrollitakse kõigepealt üle patsiendi hammaste tervis, et ei tekiks hilisemaid komplikatsioone. Näiteks hambaaukude esinemisel tuleb need enne parandada, kuna hambaauku sattunud valgendusgeel võib hiljem põhjustada hamba tundlikkust. Samuti on enne valgendamisprotseduuri vajalik eemaldada hambakivi ning olla kindel, et igemed on terved.
Täidiste, kroonide või laminaatidega hambad valgendamisele ei reageeri ja jäävad sellist värvi, nagu nad olid. Rohkete esihammaste täidiste korral pole valgendamine soovitatav, kuna tulemus jääb ebaühtlane.
Valgendamise protseduur algab vajadusel hammaste pesemisega spetsiaalse pastaga. Seejärel kaetakse igemed kaitsva geeliga ning hammastele asetatakse valgendusgeel, mida aktiveeritakse omakorda selleks ettenähtud valgustiga. Protseduuri järgselt kaetakse hambad tundlikkust vähendava geeliga.
Hammaste valgendamise tulemuse säilitamiseks on soovitav perioodiliselt koduse valgenduskomplektiga järelhooldust teostada.
Lisaks on KliinikPlussis müügil profesionaalsed koduvalgenduskomplektid, mis sisaldavad spetsiaalseid patsiendi suu järgi valmistatud silikoonist kapesid, kodukasutuseks ohutut, hambaravikabinetis kasutatavast madalama kontsentratsiooniga karbamiidperoksiidgeeli ja tundlikkust vähendavat geeli. Kodus hammaste valgendamine võtab aega üks-kaks nädalat. Tulemus ja selle kestus sõltub nii inimese suuhügieenist, toitumisharjumustest, suitsetamisest kui ka pärilikest omadustest.

valgendus